محل تبلیغات شما

وز قبل از کنکور به توصیه کارشناسان قرار بر این است که درس خوانده نشود. من برای این روز توصیه ام  این است که ورزش های سبکی مثل پیاده روی در پارک را انجام دهند تا یک مقداری بدن خسته شود که این باعث ترشح هورمون اِندروفین می شود که آرام بخش است و هم این خستگی فیزیکی اثر مستقیم روی خوابشان دارد به هیچ عنوان بیرون از منزل چیزی میل نکنند حتماً بایستی شام یک غذای پروتئینی بدون چربی باشد به همراه یک مقدار سالاد سبزیجات تاره برای مثال یک تکه مرغ یا ماهی یا حبوبات پخته مثل لوبیا و عدسی مصرف کنند به همراه سبزی و سالاد.

خوب است که شب قبل از امتحان یک لیوان دم کرده گیاهی مثل گل گاوزبان و بابونه بنوشند که برای آرامش و خواب مؤثر است و به هیچ عنوان تا دیر وقت بیدار نمانند حتماً ساعت ده شب بخوابند.

در صبح روز امتحان دانش آموز قاعدتاً ساعت 6 صبح از خواب بیدار می شود صبحانه خیلی مهم است حتماً باید پروتئین و بدون چربی باشد از مصرف خامه و کره خودداری کنند عدسی یا نان و پنیر و گردو ترکیب پروتئینی خوبی است حتماً دو تا سه قاشق غذا خوری عسل مصرف کنند.

در سر جلسه حتماً یک بطری آب به همراه داشته باشند. سلول های مغزی برای این که بتوانند خوب عمل کنند به دو ماده اصلی احتیاج دارند یکی قند است و یکی اکسیژن این خیلی مهم است دانش آموز باید کاری کند که سطح قند خونش در حد مناسبی باشد که بتواند عملکرد خوبی داشته باشد.

برای این کار از میوه های خشک شده که درصد گلوکزشان پایین است مثل توت خشک، کشمش، انجیر و یا خرمای خشک سر جلسه ببرند و به هیچ عنوان از آبنبات و شکلات یا موادی که شکر دارند استفاده نکنند و نکته مهم تر این که برای این که اکسیژن مناسب به مغز برسد توصیه می کنم روی صندلی صاف بنشینند این خیلی مهم است اگر دانش آموزی کمرش را خم کند با به اصطلاح غوز کند، باعث می شود که بخاطر این که تبادل هوا بین ریه ها و فضای بیرون دچار مشکل می شود به تدریج سطح اکسیژن خون پایین می آید و کارایی مغز افت می کند.

روز امتحان چندین درس متفاوت با موضوعات متفاوت را باید پاسخ دهند من توصیه می کنم بعد از پایان هر درس چند ثانیه صاف بنشینند کمر خود را صاف کنند نفس عمیق بکشند، چند تا از این میوه هایی که همراهشان هست را میل کنند و کمی آب بنوشند و بعد درس بعدی را شروع کنند این خیلی می تواند کمک کند امیدوارم که به بهترین نتیجه ای که انتظارش را دارید برسید.

ثبت نام کنکور سراسری 1399

دریافت کد تاییدیه تحصیلی

تمرین خلاصه نویسی در تابستان

یک ,حتماً ,مهم ,کند ,درس ,مثل ,می شود ,برای این ,این که ,مهم است ,است که

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

افسردگی